ochrona telefonu przed upadkiem

Jak chronić telefon przed upadkiem?

Telefon - niezastąpiony przedmiot codziennego użytku, który towarzyszy wszystkim na każdym kroku. Niezwykle użyteczny i uniwersalny - zastępuje niezliczoną liczbę narzędzi, oszczędzając przy tym miejsce i czas oraz ułatwiając życie pod wieloma względami. Obecne telefony to w znaczącej większości smartfony z dotykowym ekranem, które pełnią również ważną funkcję reprezentatywną. Abyś mógł ciągle cieszyć się pięknym i smukłym wyglądem Twojego telefonu, zadbaj o jego bezpieczeństwo i zainwestuj w odpowiednie zabezpieczenie smartfona przed upadkiem. Upuszczenie telefonu, który pozbawiony jest dodatkowej ochrony, może spowodować zewnętrzne zarysowania, pęknięcia, a nawet uszkodzenia wewnętrzne powodujące niesprawność Twojego telefonu.

Jakie są możliwości na zabezpieczenie telefonu przed upadkiem?

Nie rozstajesz się ze swoim telefonem ani na krok? Korzystasz z niego w ekstremalnych warunkach? A może starasz się wyciągać go z kieszeni lub torebki tylko w ważnych sprawach? Niezależnie od częstotliwości i okoliczności korzystania ze smartfona, delikatne materiały, z jakich jest wyprodukowany, sprawiają, że jest on podatny na wszelakie uszkodzenia spowodowane upadkami nawet z niewielkich wysokości.

Postaw na szkło hartowane!

Na uwagę w szczególności zasługuje szkło wyświetlacza, które zniszczone może całkowicie uniemożliwić używanie telefonu. Aby tego uniknąć, koniecznie naklej na niego specjalistyczną folię ochronną lub szkło hartowane, które niczym druga warstwa szyby, ochroni Twój ekran od pęknięcia i uszkodzenia mechanizmu dotykowego.

W razie wypadku szkło hartowane będzie bezpośrednim odbiornikiem siły uderzenia i przyjmie na siebie potłuczenie lub pęknięcie ekranu. Wymiana takiej ochrony jest stanowczo tańsza, niż wymiana oryginalnego wyświetlacza. Ochrona telefonu przed upadkiem powinna również obejmować obudowę smartfona. Tutaj na pomoc przychodzą niezawodne etui na telefon, które dokładnie dopasowane do danego modelu, zapewnią osłonę przed zarysowaniami i zanieczyszczeniami. Odpowiednie etui zabezpieczy tył i brzegi Twojego telefonu, a czasem również pozwoli na ochronę wspomnianego już wyświetlacza.

Rodzaje etui na telefon

Na rynku dostępne są przeróżne modele telefonów, a do każdego z nich przeznaczone są niezliczone wzory etui ochronnych. Poza podstawową funkcją zabezpieczenia przed upadkiem spełniają one często również funkcję ozdobną i dekoracyjną.

Case na telefon to często niełatwy wybór - w sklepach znajdziesz etui elastyczne silikonowe lub sztywne plastikowe, które ochraniają tył i brzegi telefonu, a także etui w formie książki, z zamykaną klapą, która może osłaniać również ekran.

Najlepsza ochrona telefonu przed upadkiem jest zapewniona wtedy, kiedy dobierzesz specjalne etui przeznaczone do konkretnego modelu smartfona. Tylko dopasowany rozmiar i odpowiednio wycięte miejsca na głośnik, wejście słuchawkowe czy aparat zapewniają wysoką ochronę Twojego telefonu.

Dodatkowa funkcjonalność etui

Niektóre etui pozwolą Ci nie tylko ochronić Twój telefon przed upadkiem, ale również przechować kartę płatniczą, prawo jazdy czy pieniądze dzięki dodatkowym kieszonkom. Poza tym case na telefon to łatwy sposób na zmianę wyglądu Twojego smartfona bez konieczności zakupu nowego.